تازه های آسمونی
خانه > فرهنگ و هنر > هنر نقاشی > نقاشی مدرن چیست؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • نقاشی مدرن چیست؟

  what-is-modern-painting (2)

  پست مدرن و فلسفه آن

  پست مدرن به مجموعه پیچیده ای از واکنش هایی مربوط می شود که در قبال فسلفه مدرن و پیش فرض های آن صورت گرفته اند، بدون آن که در اصول عقاید اساسی کمترین توافقی بین آنها وجود داشته باشد. فلسفه پست مدرن اساسا به معارضه با شالوده گرایی مورد اعتقاد مشترک فلاسفه برجسته قرون شانزده، هفده و هجدهم میلادی همان پیش فرض هایی هستند که باید مردود شناخته شده و کنار گذارده شوند.

  what-is-modern-painting

  به عقیده نیچه،هایدگر، فوکو و ژاک دریدا قدمت این قبیل پیش فرض های مردود به قدمت متافیزیک بوده و تجسم عینی آن را به بهترین وجه شاید بتوان در دیدگاه افلاطون مشاهده کرد.ژان- فرانسوا لیوتار حتی از این هم فراتر و فلسفه پست مدرن را مقدم بر فلسفه مدرن می داند، به این معنا که پیش فرض های فلسفه مدرنیسم از مشربی نشات می گیرند که عقاید بیان نشده پیشینی آن پست مدرن محسوب می شوند.

  what-is-modern-painting-2

  لذا فلسفه پست مدرن را با توجه به آنچه گفته شد در بهترین وجه به مثابه مفهوم خوشهٔ پیچیده ای تلقی می شود که شامل عناصر زیر است؛ دیدگاهی ضد (یا پسا) معرفت شناختی، موضعی ضد ماهیت گرایی؛ ضدیت با واقع گرایی؛ ضدیت با شالوده گرایی؛ مخالفت با برهان های استعلایی و مواضع استعلایی، نفی تصویر موجود از شناخت به مثابه بازنمایی دقیق؛ نفی حقیقت به مثابه متناظر یا مطابق با واقعیت؛ نفی نظریه توصیفات کلی؛ نفی واژگان نهایی، یعنی نفی اصول؛ قواعد، تمایزات و مقولاتی که بی هیچ قید و شراطی برای تمامی زمان ها، اشخاص و مکان ها الزام آور و قطعی تلقی می شوند.

  و نوعی سوء ظن یا بدگمانی نسبت به فرا روایت ها به ویژه فراروایت هایی که شاید بهترین تجسم آن را بتوان در ماتریسم دیالکتیک یافت. فلسفه پست مدرن همچنین توصیف و طرح ویژگی های این صورت غذای (منو) جریانات معارض در شکل نسبیت گرایی، شکاکیت یانیهیلیسم را نیز رد می کند. همینطور رویای سنتی نظام تثبیتی کامل، یکه و بسته ای را که اساسا از سوی جریانات معارض دو قطبی‌(دوگانه) تغذیه می شود، رد می کند.

  what-is-modern-painting (3)

  علاوه بر این مضامین زیر را نیز غالبا می توان در اندیشه پست مدرن یافت: انتقاد از بی طرفی و استقلال عقل، من جمله تاکید بر ماهیت یا سرشت تاریخی، قوم مدارانه و قویا تقسیم بندی شده آن؛ مفهوم ساخت اجتماعی تصاویر دنیای واژگانی؛ گرایش به قبول تاریخ گرایی انتقاد از هرگونه تعارض یا تخالف غایی بین معرفت شناسی و جامعه شناسی شناخت؛ از هم گسیختگی سوژه مستقل با تاکید بر جایگاه صرفا تاریخی تقسیم کار در فرایند تحصیل و تولید شناخت؛ و نوعی دوگانگی درباره روشنگری و ایدئولوژی آن.

  what-is-modern-painting-3

  هنر پست مدرن

  نقاشی چون مجسمه سازی، ابزاری سنتی است که نمی تواند با پست مدرنیسم، هماهنگ شود. به واقع، آن چه در نقاشی پست مدرن می گذرد، مدرنیسم متاخر در لباس مبدل است. در هیچ یک از این اتفاقات هنی مرز مشخصی بین این دو وجود ندارد. نقاشی پست مدرن، تا آن جا که اصولا بتوان موجودیتی برای آن قائل شد، پیامد مفهوم گرایی، هنر پاپ و نو اکسپرسیونیسم است. با این حال در یک جنبه اساسی با آن ها تفاوت دارد. در این جا نقاشی شبیه متنی ساختار شکنش ده عمل می کند که پر شده از مفهوم، همواره عاری از هر چیزی است که بر گزینیم مگر از طریق مشارکتی آزاد توسط پیش دانسته های مان تجربه اش کنیم.

  what-is-modern-painting-4

  چگونه نقاشی این سان تهی از محتوا شد؟ پاسخ این است که ابزارهای سنتی، چون تمثیل و کنایه، نیازمند فرهنگی مشترکند و این در عصر پست مدرن به سختی امکان پذیر است. زیرا بر خلاف مفهوم دهکده جهانی تمدن ما اینک بیش از هر زمان دیگری قطعه قطعه شده است. به علاوه ساختار شکنی مرگ هنرمند و موضوع اثر را به عنوان ردپاهای بی فایدهٔ او مانیسم اعلان می کند. بدین سان معنی را پوچ و بی اثر می داند. بحث کردن و پی بردن به مفاد باب روز شده و شناساندن اصول نخستین هر دوی آن ها غیر ضروری است و خارج از موضوع است. شاید بزرگترین تحول در جهان پست- مدرن سیاست جدید درهای باز باشد. و این تنها گرایش به ناسازگاری موجد خویش نیست.

  what-is-modern-painting (4)

  بلکه تایید نوینی بر حقوق اقلیتها و دیگری بودن است. جنبش زنان نمونه بارزی از جنبش های فراوان پست مدرن است که در دهه شصت به وجود آمد تا قدرت سیاسی شناخته شده ای در دهه هفتاد باشد. اما هیچ جنبشی به تنهایی معرف این تحول فراگیر نمی باشد. اگر دهکده جهانی این بیداری را پدید آورده است که افراد متعلق به اقلیت های به هم وابسته باشند، به رسمیت شناختن تفاوت ها آغاز شده است و در بافت مرکزی شهرها یک باور زندگی کن و بگذار زندگی کند سایه افکنده است و این تا زمانی است که کسی کارش را از دست ندهد.

  what-is-modern-painting-5

  همچنین اینک برخورد گسترده تری با تضاد میان جهان بینی های متفاوت وجود دارد. باور مدرنیسم در هسته اش اغلب انحصار گرا بوده و می کوشید کثرت گرایی مذاق- فرهنگ های ناپیوسته را در یک حساسیت و دیدگاه خاص نسبت به تاریخ بگنجاند. دست پرورده های نمادین آن اینها هستند: کارخانه، خیابان ششم نیویورک، موزه هنر مدرن، کارخانه فورد موتور، تاریخ مستقیم الخط هنر مدرن از امپرسیونسم تا اکسپرسیونیسم انتزاعی، فلسفه های واقع بینی و مثبت گرایی منطقی و بالاتر از همه تاکید بر رشد مداوم اقتصاد به هر بهایی که باشد. در نهایت مدرنیسم باور امروزی گردانیدن بود و این اعتقاد تا آن جا ادامه یافت که آرمان فاستوس را بهترین مغزها و کسانی که قدرت بیشتری داشتند، به طور جدی دنبال نمودند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 1٫00 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=10904
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  انواع سبک نقاشی

  نقاشی فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم …

  42 دیدگاه

  1. کلبه هنر

   فروشگاه اینترنتی لوازم هنری کلبه هنر
   فروش آنلاین لوازم هنری نقاشی، معماری، فنی و مهندسی
   http://www.kolbe-honar.com/

  2. عاشق این سبک نقاشی ام.واقعا عالی بودن هم نقاشیها هم مطالب.ممنونم.

  3. سلام.اینکه شمادغدغه ی علم و هنر دارید بسیارعالیست.ولی ای کاش مطالب را اندکی ساده ترو روانتربیان میفرمودید.سپاسگزارم.

  4. واقعا عالی من خودم نقاشی مدرن میکشم

  5. فردین الماسی

   لذت بردم و یاد گرفتم از اینکه چیزهای خوب به ما نشان می دهید و می آموزید از شما مچکرم . برایتان احترام زیادی قائلم . درود بر شما

  6. آخه دزد من که دیدم نقاشیا مال خودت نیست

  7. سونیا گفته

   خیلی نقاشی های مدرنت زیبا بود

  8. عالللللللللللللللللللللللللللی

  9. جالب وقشتگ بود واز نظر من خیلی قشنگ کشبده شده بود البته من خودم هم نقاشی کار می کنم وبه این مدل نقاشی الاقه دارم

  10. من خیلی از این سبک نقاشی لذت بردم میشه ان نقاشی که یکی پیانو میزنه یکی تار با کیفیت خوبشو برام ایمیل کنید میخوام به اندازه بزرگ برای خودم چاپش کنم .عیدتونم مبارک امیدوارم سال خوبی داشته باشید.

   • --> آسمونی

    متشکریم از شما، با توجه به اختصاصی بودن کارها، در این خصوص با شما مکاتبه خواهیم نمود

  11. واقغاخوببودن لذتبردم

  12. خیلی رمانتیکند . خوشحال میشم نقاشیهای زیبا ورویایی برام ایمیل کنید باسپاس از شما دوستان همیشه آسمونی

  13. خیلی خو ب بود
   کار ها خیلی گرافیکی بودن

  14. واقعا مممممممممممحشره 😀 😀 😀

  15. خیلی ب 😛

  16. عالیییییییییییییییییییییییییییییی!

  17. منم اهل هنرم ولی اینا واقعا بیوتی اند : 😉

  18. خیلی خوشگلن مرسیییییییییییییییییییییییییییی
   😛 😛

  19. دوزدی از یک وب سایت خیلی خیلی بده آقایا خانوم مدید ➡

   • --> آسمونی

    شمایی که با اسم ناشناس وارد میشید و نظر میدین ، لطفا قبلش تحقیق کنید و تهمت نزنید

  20. نقاشی مدرن نشان دهنده احساس قشنگ 🙂 واندیشه خلاق 🙂 وذهنی وسیع 🙂 است که رنگ ونوآوری والقاء یک موضوع وترکیب چندین تصویر واستفاده از اشکال هندسی همانطور که ازتصویرهادیده میشودبسیارزیبا وپیچیده هستش وبینده را تا مدتها غرق در تصاویرمیکند وبیننده مثل معمایی به دنبال دریافت پیام ذهنی نقاش درکنار یافتن تصاویر مختلف می باشدبسیارعالی 🙂 بودممنونم 🙂 😉

  21. :))))))
   خیییییییییییییییییییییییییییییلی قشنگه
   منم اهل هنرم دست نقاشاشون دردنکنه
   خیلی سختن!!!

  22. man naghashi classic mikesham
   modern ta hala nakeshidam..sabkesh niaz b class dare??
   sakht b nazar mirese

   • --> آسمونی

    بهتره امتحان کنید

   • من سالهاست که نقاشی میکشم.البته رئال(واقع گرائی)ولی از اونجایی که گالریها نقاشی مدرن رو میپذیرن جدیدن به نقاشی مدرن رو آوردم واعتراف میکنم که از لحاظ سرعت وعدم پایبندی به اصول واز این جهت که هیجانات درونی به راحتی به تصویر کشیده میشن این سبک نقاشی به خصوص امپرسیونیسم بسیار جالب وزیباست.با تشکر از شما

  23. وای من عاشق نقاشیم…مخصوصا این سبک پرطرفدار

  24. واقعا زیبا بود مخصوصا تصویر اخر ک انگار غم خیلی زیادی درش نهفته بود . متشکرم

  25. کاش مفهوم نقاشی هارو می نوشتید (هفتمی)
   آسمونی جونم جوابمو نمیدی یه کوچولو ضروریه.قربونت من که میدونم زودی جوابمو میدی…

   • --> آسمونی

    تصویر مورد نظرتان هنر مجرد یا هنر انتزاعی (آبستره) است که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیر طبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد.

    همین تصویر را آقای اکبر رفیعی به شکل دیگر و با قرار دادن چهره انسان نقاشی نموده اند

  26. تصاویر بسیارزیبایی بودممنون

  27. زیبا بود توش از رنگای شادی استفاده شده بود

  28. دانلود آهنگ جدید

   ALIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

  29. راستش مطلبو نخوندم :دى
   ولى عکسها فووووق العاده بودن ^__^
   مقسى :*

  30. محمد امین زرگر

   خوب دوست دارم اماکاش تصاویر بیشتر بود.

  31. حرف ندارهههههههههههههههههههههههههههههههههههه

  32. دلم می خواهد بفهمم ولی نمیفهممش

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.