هنر در خانه

آموزش طراحی گل با کریستال

Asemooni.com

flower-design-with-crystal

 

لوازم مورد نیازساخت گلهای کریستالی:

1- مهره های مختلف کریستالی

2- سیم

3- نوار گاترین

 

1- یک مهره کریستالی ریز داخل سیم شماره 5 کرده و دو طرف سیم را به هم تاب دهید با فاصله ی چند سانتی متر یک مهره ی درشت تر داخل کرده و تاب دهید.

 

flower-design-with-crystal-1

 

2- مهره های دیگر از مدلهای متنوعی که در اختیار دارید را به همین صورت آماده کنید و بعد تمام سیم ها را با گاترین قهوه ای ساقه پیچی کنید.

 

3- برای درست کردن گل مینا مهره ی درشت روشن اشک مانند را داخل سیم کرده و دو سر سیم را دوبار تاب دهید، یک سر سیم را به صورت زیر و رو از ما بین مهره ها عبور دهید تا محکم شود برای وسط گل هم از یک مهره درشت استفاده کرده و داخل سیم بتابانید.

 

4- برای مونتاژ گل روی ساقه از شاخه های کوچکی که آماده کرده اید استفاده کرده و آن ها را روی یک ساقه با نوار گاترین قهوه ای بگیرید. 

 

flower-design-with-crystal-2

 

شاخه های انگور

برای بعضی از شاخه ها می توانید به جای گل از انگور استفاده کنید. 

1- سیمی به طول 1متر انتخاب کرده و 1کریستال را در مرکز قرار داده به اندازه ی 3سانتی متر سیم را دور خود تاب دهید از کریستال استفاده کنید که سوراخ آن در یک سمت است. 

2-  برای ردیف دوم یک کریستال دیگر داخل سیم کرده و تاب دهید به طوری که کوتاهتر از کریستال قبلی بایستد و یکبار دیگر این کار را با سمت دیگر تکرار کنید. 

3- دو رشته سیم را به 3سانتی متر به هم تاب دهاد و دوباره از این قسمت 5کریستال به صورت تک تک ببافید به طوری که کوتاهتر از قبل بایستد و دو سر سیم را به هم تاب دهید تا 3سانتی متر و مانند مراحل قبل تکرار کنید(می توانید یک سبک هم در بالای انگور استفاده کنید).

flower-design-with-crystal-3

 


مطالعه شریف

محمد پیام بهرام پور - مربی و مدرس سخنرانی و فن بیان

لینک کوتاه مخصوص شبکه های اجتماعی:
http://www.asemooni.com/?p=28893

صفحه اصلی آسمونی خانه   بازگشت به ابتدای صفحه رفتن به بالا   ارسال به دوستان چاپ این مطلبچاپ مطلب   عضویت در مطالب آسمونی

tag 

83 دیدگاه در ”آموزش طراحی گل با کریستال

  1. خیلی خوب بود . خواستم بپرسم که گل های شاخه ای هر مدلی که باشن میتونیم با شاخه ی بلند اونارو درست کنیم ؟زیبایی شون رو از دست نمیدن؟؟؟جواب بدید لطفا

  2. سلام از وستانی که هنرمند هستند خواهش میکنم آدرس سایتشون روبنویسن من نمیدونم برای ساخت گلهای کریستالی و کیف چرمی باید به چه سایتی برم

  3. با سلام به شما استاد هنرمند و گرامی.
    بنده دوره ی گل های کریستال را در مقطع مبتدی با موفقیت پشت سر گذاشته ام و اکنون در ساخت گل های آفتاب گردان،میخک،گندم،داوودی،کوکب،مینا،شیپوری،فلفلی،شکوفه، شمعدانی،دونوع تل و سنجاق شنیون و… تبحر دارم.
    اگر چنانچه احتیاج به شاگردی من باب کمک در ساخت سفرشات خود دارید بنده در خدمتم.
    ساکن تهران هستم.

  4. با سلام وممنون از آموزش خوبتون خوشحال میشم همه دوستان به وبلاگ من هم سری بزنند دکوراسیونه پشیمون نمیشید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.