آسمونی
  • خانه
  • رپورتاژ
  • برای تجربه ی سفر ارزان، بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟
رپورتاژ

برای تجربه ی سفر ارزان، بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟

ثبت نام لاتاری

اگر اهل سفر  باشید، مطمئنا در زمان خرید بلیط هواپیما، با اصطلاح بلیط چارتر و بلیط سیستمی برخورد کرده اید. همان طور که می دانید این دو نوع بلیط هواپیما هر یک مزایا و معایبی دارند که اطلاع از آنها باعث می شود با شناخت بهتر نسبت به خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی اقدام و سفر ارزان تری را تجربه کنید. در ادامه قصد داریم ابهاماتی که در زمینه ی خرید بلیط چارتر وجود دارند را بیان کنیم و مرجع مناسبی برای خرید آن معرفی نماییم.

respina24 flight 1 برای تجربه ی سفر ارزان، بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟

بلیط چارتر چیست

چارتر در لغت به معنای اجاره کردن دربست می باشد و شرکت های چارتر کننده، همه یا تعدادی از صندلی های یک مسیر یا پرواز خاص را از ایرلاین ها اجاره می کنند و تحت عنوان بلیط چارتر به فروش می رسانند. با توجه به اینکه قیمت بلیط چارتر مستقیما توسط شرکت چارتر کننده تعیین می گردد، در نتیجه این نوع بلیط برعکس بلیط سیستمی از نوسان قیمت بیشتری برخوردار می باشد. عدم ثبات در قیمت بلیط چارتر در برخی از روزهای سال و مسیرهای خاص، فرصت تجربه ی خرید بلیط ارزان را برای مسافران بوجود می آورد. البته این نکته را در نظر بگیرید که، بعد از خرید بلیط چارتر امکان تغییر ساعت آن وجود ندارد و این یکی از محدودیت های موجود برای این نوع بلیط هواپیما می باشد.

بلیط چارتر یا بلیط سیستمی؟

بلیط سیستمی برعکس بلیط چارتر قیمت ثابتی داشته و مستقیما توسط ایرلاین قیمت گذاری می شود. اما سوالی که ذهن بسیاری از مسافران را مشغول می کند این است که بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟ برای این سوال نمی توان جواب قاطعی داد و به شرایط و زمان خرید بلیط بستگی دارد. در روزهایی از سال و یا برای برخی از مسیرهای پروازی که تقاضای خرید بلیط چارتر افزایش پیدا می کند، شرکت های چارترکننده از این فرصت به نفع خود استفاده نموده و قیمت بلیط را افزایش می دهند . در این شرایط نه تنها بلیط چارتر ارزان نیست، بلکه گران تر هم خواهد بود. در نتیجه اگر قصد خرید بلیط ارزان هواپیما دارید، باید از زمان مناسب خرید بلیط چارتر و نحوه ی خرید آن مطلع باشید.

respina24 flight 2 برای تجربه ی سفر ارزان، بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟

چه زمانی بلیط چارتر ارزان بخریم؟

اگر بدنبال خرید بلیط چارتر ارزان هستید، باید ماه های کم سفر سال را برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و مسیرهای کم تردد را برای مقصد سفر انتخاب کنید. در روزهایی از سال که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما کاهش پیدا می کند، شرکت های چارترکننده بخاطر نگرانی از به فروش نرسیدن بلیط های چارتر و جلوگیری از ضرر احتمالی، قیمت بلیط را کاهش می دهند و در این شرایط می توانید بلیط چارتر ارزان بخرید. اما اگر قصد دارید تا حد امکان بلیط ارزان تری برای سفر بخرید، شانس تان را با خرید بلیط چارتر لحظه آخری امتحان کنید. بلیط چارتر لحظه آخری به آن دسته از بلیط های چارتر گفته می شود که در ساعات باقی مانده به پرواز، برای اینکه پرواز صندلی خالی نداشته باشد با قیمت بسیار پایین به فروش می رسد. البته این نکته را بخاطر داشته باشید که شانس خرید بلیط چارتر لحظه آخری بندرت نصیبتان خواهد شد و یک قانون همیشگی نیست.

چطور بلیط چارتر ارزان قیمت بخریم؟

بهترین روش برای خرید بلیط چارتر ارزان، خرید اینترنتی می باشد. با توجه به اینکه چارترکننده ها بر اساس شرایط و سیاست های خاص، بلیط چارتر را قیمت گذاری می کنند، در نتیجه بهترین کار برای خرید بلیط چارتر ارزان، جستجو در سایت های مختلف می باشد. هر اندازه وقت بیشتری را برای جستجو اختصاص دهید، به همان اندازه شانستان در خرید بلیط چارتر ارزان افزایش خواهد یافت.

respina24 flight 3 برای تجربه ی سفر ارزان، بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟

بلیط چارتر ارزان را از کجا بخریم؟

با جستجوی ساده در اینترنت برای خرید بلیط چارتر، با لیست بسیار زیادی از سایت هایی مواجه خواهید شد که ادعای فروش بلیط چارتر ارزان دارند. اما در خرید اینترنتی نباید براحتی به تمام سایت ها اعتماد کرد و باید قبل از خرید،  نسبت به اطمینان از امنیت، قابلیت اعتماد و سابقه ی سایت اطلاع پیدا کرد. رسپینا24، به عنوان مرجع رسمی ارائه ی خدمات گردشگری، یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که می توانید برای خرید بلیط چارتر ارزان انتخاب کنید. رسپینا24، بلیط های چارتر معتبرترین چارترکننده ها را به فروش میرساند و امکان مقایسه نامحدود و انتخاب آگاهانه ی انواع بلیط هواپیما داخلی و خارجی بیش از 900 ایرلاین داخلی و خارجی را فراهم می کند. تیم پشتیبانی 24 ساعته ی رسپینا24، در تمام ساعات شبانه روز، حتی روزهای تعطیل سال، پاسخگوی سوالات شما می باشد و تلاش می کند تا با ارائه ی خدمات گردشگری به بهترین نحو ممکن، شما هم با ما هم عقیده شوید که، با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.

تازه های مرتبط

با کمک شما آینده ای ساخته می شود

علیرضا ابراهیمی

عکاسی صنعتی با کیفیت، تنها راه برای عبور از بحران و افزایش فروش

علیرضا ابراهیمی

معرفی رسانه بی باک موزیک , بهترین و جدیدترین موزیک ها

نیلوفر امامی

طراحی سایت جذاب با جذابیت

علیرضا ابراهیمی

ابتکار زیبای آنتی ویروس ایرانی: تصاویری از جای جای ایران

دانلود رمان

علیرضا ابراهیمی

درج نظر