تازه های آسمونی
خانه > یه جای خوب > رستوران خونه سام درخشانی
ثبت نام لاتاری96

رستوران خونه سام درخشانی

رستوران1 1 رستوران خونه سام درخشانی

 

رستوران 1 رستوران خونه سام درخشانی

 

ضلع شمال غربی پارک آب و آتش ، در گوشه ای از مجموعه رستوران های « گپ »، خانه ای با دیواره های چوبی و پنجره های کوچک آبی رنگ با گلدان هایی از گل های زیبا قرار دارد که مدتی پیش با ایده ای ناب از دو هنرمند مطرح ایرانی، میزبان سلیقه های نو و ذائقه های نوستالژیک ایرانی است.

 

 

94019818 7lW8EX0kbLiBvpSvi4XeBwQo939z 1QSA9nP XdPC0w رستوران خونه سام درخشانی   80168623 009Ji4ccHPKlX3M8o VkQuLa8tNWDMtzu0XZts1rDbo رستوران خونه سام درخشانی

« رستوران خونه » با شعاری ساده و تأثیر گزار (نهار رو بیرون نخور بیا خونه). توجه طیف وسیعی از ایرانیان رو جلب کرده که تنها وجه اشتراکشان، تجربه لحظاتی نوستالژیک و ناب است.

72099787 SjzLCkeGM0cjtiEFoXJJxfQtYpEp4JJXC5MYCsYT53k رستوران خونه سام درخشانی

اگر از پنجره های های رستوران به داخل سرک بکشید، فضایی صمیمی شما را به داخل رستوران می خواند. از درب بزرگ چوبی رستوران که وارد شوید به یکباره این فضا را درک خواهید کرد. عطر خوش غذای خانگی در هوا آکنده است.

80168623 b IRLvfYJt5zgXOJ YvCJV8egVgSN6JKzqXjnqDUG34 رستوران خونه سام درخشانی

رستوران خونه فضایی کاملا شبیه خانه های ایرانی است .

میز و صندلی هایی به نسبت قدیمی اما بی عیب و ایراد و تا حدی شیک.

60857617 edolDjUgOTlj3FKtmMFW47o 2DlF6c6mQqjQiwXsTYI رستوران خونه سام درخشانی

عناصر تزئینی این فضا دیگر کمتر در خانه های ایرانی دیده می‌شوند و شاید تنها نمونه هایشان را در مغازه های عتیقه فروشی بتوان یافت. با قدم نهادن در این رستوران، به یکباره در تونل زمان به نقطه ای نامعلوم در گذشته ای نه چندان دور از زندگی ایرانی قدم می‌گذارید. برخورد کارکنان رستوران هم که غالبا جوانان دانشجو تئاتر هستند هم در نوع خود بی‌نظیر است. اینجا خبری از مناسبات رسمی رستوران های شیک نیست. اینجا مانند خانه خودتان به شما تعارف می‌کنند و حتی ممکن است در جوار شما بنشینند و با شما خرده گپی هم بزنند.

75527913 bm3gJvTkh4YD R qwjfWxLsr8VHJW FwxF77fk 7tDg رستوران خونه سام درخشانی

مشتریان « خونه »، این محیط را کاملا مثل خانه خودشان می دانند. این اتفاق زمانی کامل تر می شود که غذای شما بر سفره تان قرار می‌گیرد. غذاهای این رستوران با منوی اتفاقی و محدود با مواد اولیه‌ای که همان روز از بازار تهیه شده و آماده شده ، توسط یک سرآشپز مهربان و صمیمی تهیه می‌شود. اسم بسیاری از غذاها شاید دیگر در خانه های ایرانی کمتر شنیده می شود ولی با دقت بسیار بالایی به درستی طبخ شده و به همراه مخلفاتی سالم و ایرانی برای مشتریان سرو می شود. نوشیدنی های این رستوران نیز از عرقیات ناب ایرانی تهیه شده.

100076419 zBkFQKb2f d53SeIjQXG6BkSddgzEOjpntw3kUx4v9w رستوران خونه سام درخشانی

موسیقی فضا و صدای قاشق و چنگال هایی که به ظرف های چینی گل سرخی می‌خورد، صدای شوخی ها و خنده های مشتریان  و عطر خوش غذا و برخورد مهربان و صمیمی کارکنان، همه و همه فضای خانواده گرم ایرانی را تداعی می‌کند. اینجا حجم غذاها زیاد است اما کسی عجله ندارد. همه آمده اند تا شبی خوش را در کنار هم بگذرانند.

D8B3D8A7D985 D8AFD8B1D8AED8B4D8A7D986DB8C رستوران خونه سام درخشانی

ایده اولیه این رستوران توسط «آروند دشت آرا» کارگردان و نویسنده جوان تئاتر و با همت و سلیقه «سام درخشانی» ، بازیگر شناخته شده تلویزیون شکل گرفته و مدیریت و اداره این مکان نیز بر اساس همان ایده اولیه تا حد بسیاری به درستی اجرا می‌شود. منو غذا های هر روز، در روز قبل انتخاب می شود و مواد اولیه از بازار تهیه و توسط آشپز ماهر رستوران طبخ میشود.

88068646 ruGOw2MC8jQUTEUbIn9C9Z1cf0lqU5hMyPZsSC7Qi7k 0 رستوران خونه سام درخشانی

رستوران خونه نمونه درست یکپارچگی متن و حاشیه در طراحیست. تمام وسایل و کارکنان و ظروف غذا و نظم دهی کارها و چیدمان میزها و حتی موسیقی فضا کاملا در تناسب اند. فضایی که با سادگی بی تکلف اش، اما کامل است. همانقدر که برای یکدست شدن ته دیگ زعفرانی و ملس شدن طعم فسنجان و تزیین ماست و خیار و ریحون ،حوصله و دقت صرف شده؛ در تهیه پارچه پرده ها و انتخاب گلدان های سوسن و میز و صندلی های چوبی ایرانی نیز دقیق عمل شده.
رستوران خونه، بهترین فضا برای تجربه لحظاتی خوش در خانه ای ایرانیست.

منبع : سایت چیدانه

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=168761
loading...
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  بزرگترین دریاچه نمک دنیا

      بزرگ‌ترین دریاچه نمک دنیا (Salar de Uyuni) که به بزرگ‌ترین آینه طبیعی جهان …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی